Лікування брекет-системою проходить у три основні етапи:
- Підготовка
- Встановлення та носіння брекетів
- Ретенційний період (після зняття брекет-системи)
До підготовчого етапу зазвичай входить діагностика та планування, прорахунок параметрів обличчя та наявного розташування зубів, прогноз результату, вибір брекет-системи, підготовче лікування та професійна гігієна. Після цього знімається спеціальний відбиток щелепи та замовляється індивідуальна брекет-система.
- Далі на прийомі лікар встановлює брекет-систему в порожнину рота та кріпить її до зубів:- Брекет-система стандартно складається з основи, дуги та додаткових фіксуючих деталей. На прийомі лікар кріпить основу (замочки) на очищену емаль за допомогою спеціального медичного клею, який триматиме брекети протягом усього часу носіння (за правильного догляду). Через ці замочки проходить так звана силова дуга, яка і буде поступово вирівнювати ваші зуби. Дуга закріплюється від зміщень за допомогою додаткових елементів: лігатур або резиночок. Час встановлення брекет-системи на одну щелепу займе близько 1 години.
- Коригувати дугу та змінювати лігатури потрібно регулярно, відповідно до графіку прийомів у лікаря-ортодонта. Саме ці своєчасні коригування забезпечують рівномірне, м'яке та постійне переміщення ваших зубів. Якщо черговий прийом відкладається чи пропускається – це автоматично подовжує термін лікування.
Після зняття брекет-системи настає третій, так званий ретенційний або відновлювальний період. Справа в тому, що після зняття брекетів лікування не завершується: зуби прагнуть повернутися у положення, в якому були роками, а тому потрібно закріпити результат вирівнювання так, щоб зуби не викривилися знову. Для цього встановлюється спеціальна знімна або незнімна конструкція – ретейнер. Це може бути як непомітна дротова скоба на зубах зі зворотього боку (зі сторони язика), або знімна прозора капа. Тип ретейнера та термін носіння визначається лікарем індивідуально.